Vetrobransko staklo - Triglav Osiguranje a.d.o.

Prijavite se. Besplatno!

Prijavite se za naše savete za bezbrižan svakodnevni život.

Vetrobransko staklo

8. 3. 2016

 

Što se više krećemo u saobraćaju više smo izloženi različitim rizicima i problemima. Vetrobransko staklo, na primer, pruža do 30 posto strukturne snage vozila, i vazdušni jastuk, ukoliko se aktivira, oslanja se na njegovu podršku. Vetrobransko staklo je izuzetno važno za vašu sigurnost i sigurnost drugih, i svaki kvar ili oštećenje na njemu bi trebalo što pre otkloniti, jer oštećeno mesto može u svakom trenutku da pukne.

 

Štete na automobilskim prozorima su za vozače gotovo neizbežne. Neki od uzroka nastanka štete su:

stanje na putu: više peska i šljunka na putu znači veći rizik od štete;

  • vožnja po makadamu;
  • prosečna brzina vožnje na autoputu – što je brzina veća, to je veća i mogućnost da će kamenčić u vazduhu značajno oštetiti vetrobransko staklo;
  • preterana upotreba klima uređaja – leti se staklo zagreva na visokim temperaturama. Kada uključite klima uređaj i usmerite ga u staklo, zbog temperaturnog šoka može doći do pucanja stakla. Isto se može desiti i zimi na niskim temperaturama vazduha napolju i visokim temperaturama u vozilu;
  • vandalizam;
  • korozija stakla, ili prirodno starenje vozila. Čak i ako ste smanjili uticaj gore navedenog, ne možete zanemariti prirodne procese, poput korozije, koji vremenom oštećuju vetrobransko staklo.

 

Zašto je kvar na oštećenom staklu potrebno što pre otkloni?

 

Prvenstveno jer oštećeno vetrobransko staklo ima samo 50 posto svoje originalne čvrstine i snage, te zbog načina vožnje (brzina, vožnja na oštećenom putu i sl.) može da pukne i ugrozi sigurnost vozača, putnika i drugih učesnika u saobraćaja.

 

Izvor www.triglav.si

Za više informacija o ovoj temi i drugim savetima prijavite se na naš Newsletter.

 

Share on Google+